W środę, 22 kwietnia 2026r., w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ortograficzny “Mistrz ortografii” w trzech kategoriach wiekowych. Celem konkursu było m.in. zmobilizowanie uczniów do poznania i utrwalania reguł ortograficznych, kształtowanie czujności ortograficznej, doskonalenie poprawności ortograficznej.
W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się umiejętnością zastosowania w praktyce znajomości zasad ortograficznych.
A oto wyniki konkursu:
W kategorii klas II-III:
1 miejsce: Nadia Jasińska 2b i Kornelia Ostrowska 2b
2 miejsce: Maksymilian Miaśkiewicz 3a
3 miejsce: Piotr Marciniak 3c, Laura Rutecka 3a, Amelia Krawczyńska 2c
W kategorii klas IV-VI:
1 miejsce: Marcelina Góralska 6c
2 miejsce: Wojciech Stanisławski 6a i Filip Adamkowski 6b
3 miejsce: Mikołaj Fabisiak 5c
W kategorii klas VII-VIII:
1 miejsce: Aleksandra Zabłocka 8b
2 miejsce: Michalina Góralska 8a
3 miejsce: Natalia Kamińska 7a i Blanka Wiśniewska 7c
Organizatorami konkursu były p.Aleksandra Nowak i p.Ewa Piątkowska.
Gratulujemy zdobywcom tytułu “Mistrza ortografii”.




