W środę, 22 kwietnia 2026r., w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ortograficzny “Mistrz ortografii” w trzech kategoriach wiekowych. Celem konkursu było m.in. zmobilizowanie uczniów do poznania i utrwalania reguł ortograficznych, kształtowanie czujności ortograficznej, doskonalenie poprawności ortograficznej.

W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali uczniowie, którzy wykazali się umiejętnością zastosowania w praktyce znajomości zasad ortograficznych.

A oto wyniki konkursu:

W kategorii klas II-III:

1 miejsce: Nadia Jasińska 2b i Kornelia Ostrowska 2b

2 miejsce: Maksymilian Miaśkiewicz 3a

3 miejsce: Piotr Marciniak 3c, Laura Rutecka 3a, Amelia Krawczyńska 2c

W kategorii klas IV-VI:

1 miejsce: Marcelina Góralska 6c

2 miejsce: Wojciech Stanisławski 6a i Filip Adamkowski 6b

3 miejsce: Mikołaj Fabisiak 5c

W kategorii klas VII-VIII:

1 miejsce: Aleksandra Zabłocka 8b

2 miejsce: Michalina Góralska 8a

3 miejsce: Natalia Kamińska 7a i Blanka Wiśniewska 7c

Organizatorami konkursu były p.Aleksandra Nowak i p.Ewa Piątkowska.

Gratulujemy zdobywcom tytułu “Mistrza ortografii”.